Drodzy Kursanci,

zważając na obecną sytuację w kraju oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, kursy stacjonarne w Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut zostają zawieszone do 26 kwietnia. Prosimy o zapoznanie się z kluczowymi informacjami związanymi z COVID-19 i organizacją kursów: 

1.Czy zajęcia języka niemieckiego odbywają się normalnie?

Kursy będą realizowane w formie online na platformie Zoom. Lektorzy kontaktują się z kursantami w sprawie deklaracji chęci brania udziału w takiej formie zajęć. Są możliwe ewentualne zmiany terminów zmiany takich zająć, przy zgodzie wszystkich uczestników oraz lektora. Jeśli kursant nie może pozwolić sobie na kursy zdalne, prosimy o kontakt mailowy z biurem CEGI.

2.Na czym polegają zajęcia online?

Lektor realizuje materiał z kursantami na platformie Zoom. Jest to bardzo rozwinięta platforma umożliwiająca dzielenie ekranu, przekazywanie myszki, tworzenie Breakout Room’ów i wiele więcej. Kursanci otrzymują na maila link z zaproszeniem do dołączenia do spotkania. Kursanci proszeni są o punktualność na takie zajęcia.

3.Jak przygotować się do zajęć?

Przede wszystkim brać udział w zajęciach z pozytywnym nastawieniem. Ze strony technicznej potrzebują Państwo wygodnego miejsca z komputerem i dobrym dostępem do Internetu. Zainstalowanie Zoom na komputer przed zajęciami nie jest obowiązkowe, ponieważ po kliknięciu na link w zaproszeniu, zostanie Państwu od razu pokazana opcja zainstalowania Zoom.

4.Co muszę zrobić jeśli nie chce rezygnować, ale nie mam warunków dla kursów online?

Prosimy o pilny kontakt z biurem. Mogą Państwo nie wyrazić chęci na kursy online, ale możliwość powrotu po unormowaniu się sytuacji do zajęć stacjonarnych. W takim przypadku, potrzebny jest pilny kontakt z biurem.

5.W jakich godzinach pracuje biuro?

Do odwołania biuro jest dostępne dla Państwa mailowo i telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 17:00.

6.Czy płatności się zmieniają?

Płatności pozostają takie same, mimo zmiany formy zajęć.

7.Czy termin egzaminów czerwcowych będzie zmieniony?

Zmiana terminu egzaminów jest brana pod uwagę, z racji stale zmieniającej się sytuacji. Decyzja będzie zależna od tego, czy zawieszenie kursów zostanie wystarczająco wcześnie odwołane.